Jak i kiedy kupić tani bilet lotniczy do Grecji na lato 2020???

Tanie linie lotnicze Ryanair i WizzAir w tym roku dość szybko uruchomiły swoje rozkłady na lato 2020. Myślę, ze jest to związane z nieustannie upadającymi biurami podróży i coraz większym zainteresowaniem turystów wyjazdami na własną rękę.

Jeśli chodzi o Grecję i Cypr to prawie z każdego większego miasta w Polsce możemy dostać się samolotem do Aten, na grecką stronę Cypru oraz na te najbardziej popularne wyspy greckie. Nowym popularnym kierunkiem na 2020 jest Peloponez, dokładnie piękna Kalamata z Gdańska oraz Kreta (Chania) z Warszawy.

To bardzo dobra wiadomość, ze oprócz czarterów, mamy coraz więcej lotów regularnych z Polski, ale zauważyłam tez, ze tanie linie lotnicze trochę podniosły swoje ceny w stosunku do ubiegłych lat, nie mówiąc już o dodatkowych kosztach typu opłata za bagaż podręczny itp. Jednak pomimo wzrostu cen nadal Ryanair i WizzAir to najtańsza opcja samodzielnego podróżowania do Grecji.

Jeszcze na razie nie polecam dokonywać zakupu biletów na przyszły rok na lato, ceny są teraz podane w taryfie standardowej. Trzeba obserwować strony przewoźników lotniczych. Moja intuicja podpowiada mi, aby poczekać na styczeń-marzec i wtedy upolujemy najtańsze bilety na kolejny sezon grecki.

Warto już teraz pomyśleć o wiosennych wylotach i obowiązkowo o weekendzie majowym. Jeszcze teraz możemy kupić bilety w naprawdę dobrych cenach na loty od marca do czerwca 2020.

Z samymi lotami na wakacje, czyli lipiec-sierpień czekamy...

Na mojej stronie w zakładce promocje lotnicze już umieściłam kilka takich lotniczych perełek na wiosnę i weekend majowy.  Zapraszam:)

Natomiast, jesli w ogóle nie wiesz, gdzie szukać tanich lotów, zobacz tutaj