Noclegi w Grecji !!!

Nieważne, czy uwielbiasz dobre luksusowe hotele z all inclusive, czy skromne, ale czyste i praktyczne apartamenty... na pewno zgodzisz ze mną, ze idealny hotel ma spełnić twoje oczekiwania i być w przystępnej cenie. Każdy ma inne preferencje, więc jak znaleźć ten odpowiedni? Bardzo często dostaję informacje od moich znajomych czy osób z Facebooka, że Grecja piękna, ale hotel to była całkowita porażka. Jak tego uniknąć?

Po pierwsze musimy zdać sobie sprawę z jednej bardzo ważnej rzeczy, jeśli chodzi o Grecję. A mianowicie 5-gwiazdkowy hotel w Grecji nigdy nie będzie spełniał naszych najwyższych polskich standardów. Jeśli decydujemy się na 4 gwiazdki w Grecji to będą to takie „nasze 3*”.

Po drugie najważniejszy nie jest opis hotelu z folderu czy biura podróży tylko opinie innych, które znajdziecie zawsze w internecie,np. na TripAdvisor.

Po trzecie zawsze warto sprawdzić ukryte koszty, np. klimatyzacja, parking, wifi, podatek miejski czy płatne leżaki na plaży.

Po czwarte i to jest bardzo ważne, lokalizacja. Nawet najlepszy hotel, który znajduje się w dziurze zabitej dechami może okazać się katastrofą. Często ktoś przyjeżdża z wakacji w Grecji i pyta mnie, gdzie były te moje piękne plaże, które pokazuje na zdjęciach ???

Po piąte, wyżywienie... i tutaj muszę to wyraźnie podkreślić, ze Grecja to nie luksusowe kurorty z all inclusive, to nie jest Turcja, Egipt czy Tunezja. Oczywiście skłamałabym, gdybym powiedziała, ze w Grecji nie znajdziecie dobrych hoteli z opcją pełnego wyżywienia, ale jest ich naprawdę mało i cenowo potrafią zniechęcić przeciętnego Polaka. Dlatego z mojego doświadczenia, mogę zarekomendować małe rodzinne hoteliki tylko ze śniadaniami lub przestronne apartamenty bez wyżywienia. Pamietajmy, ze najlepsze jedzenie w Grecji jest w tawernach !!!

Na mojej stronie przedstawiam hotele lub apartamenty, w których byłam osobiście lub które sprawdziłam z każdej strony, bo nie ma dla mnie większej przyjemności, jak polecić obiekt, który jest najlepszym miejscem na udane greckie wakacje:)