Bezpłatne przewalutowania

Banki pobierają opłatę, gdy wysyłasz lub wydajesz pieniądze za granicą. Ja miałam ten problem często, bo jak zapewne widzisz ciagle podróżuje. Długo zastanawiałam się, jak go rozwiązać, wymienianie pieniędzy w kantorze i jeżdżenie do Grecji z większą gotówką nie bardzo mi odpowiadało. Rok temu znalazłam rozwiązanie...

Zakładam, że większości z Was obiła się o uszy nazwa Revolut. To coraz popularniejsza usługa umożliwiająca płacenie za zagraniczne zakupy w obcej walucie, ale bez kosztów przewalutowania. Brzmi świetnie, bo przecież wszyscy wiemy, że największą wadą zagranicznych operacji bezgotówkowych są wysokie opłaty bankowe. Revolut rozwiązał ten problem, co także mnie zachęciło do przetestowania usługi. Swoimi wrażeniami po roku użytkowania dzielę się z Wami.

Revolut to usługa uruchomiona przez brytyjski start-up. Idea jest prosta: użytkownik dostaje narzędzie do dokonywania płatności międzynarodowych bez ponoszenia kosztów przewalutowania. Revolut rozlicza płatność po kursie międzybankowym, dlatego – jak się pewnie domyślacie – jest to obecnie najtańsza łatwo dostępna forma wymiany walut.

Użytkownik Revolut ma do dyspozycji kilka przydatnych usług. Może założyć indywidualny rachunek bankowy w funtach brytyjskich (prowadzony bezpłatnie), może też posiadać darmowe konto w euro. Idealny sposób na konto bankowe za granicą. 
Znacznie bardziej przydatną opcją jest jednak możliwość założenia aż 24 subkont prowadzonych w walutach, które są oficjalnie wspierane przez Revolut. 

Jeśli chcecie trzymać różne waluty w jednym miejscu, to Revolut świetnie się do tego nadaje. Jak korzystać z Revolut? Można to robić na kilka sposobów, ale skupię się na dwóch najpopularniejszych: karcie fizycznej oraz kartach wirtualnych. Sama korzystam z obu opcji. Karta fizyczna to typowa karta prepaidowa Visa, którą trzeba najpierw zasilić określoną kwotą, by móc nią zapłacić za zakupy np. w sklepie stacjonarnym czy internetowym. Aby otrzymać kartę fizyczną, trzeba najpierw się zarejestrować w usłudze.
Oczywiście, aby móc zapłacić za zakupy kartą Revolut (fizyczną czy wirtualną), należy wcześniej doładować swoje konto w usłudze. Można to zrobić za pomocą swojej karty wydanej przez własny bank. Gdy środki znajdą się już na koncie Revolut, można zacząć korzystać z usługi w sklepach czy innych punktach. Ja tylko w ten sposób płace teraz za hotele w Grecji.
Poza tym dokonuje wiele rezerwacji na Booking czy innych tego typu portalach i podaję już tylko  dane z karty Revolut. Kiedy wybieram hotel z opcją bezpłatnego odwołania rezerwacji to w ogóle nie posiadam środków na karcie i mogę zarezerwować obiekt. Kiedy oferta jest bezzwrotna to wysyłam sobie odpowiednią kwotę na konto tej karty. Warto pamiętać, ze hotele pobierają pieniądze we własnej walucie, więc nie mam problemów z przewalutowaniem. To dobra opcja rownież dla tych, którzy nie posiadają kart kredytowych lub po prostu nie chcą podawać danych z karty żadnym portalom rezerwacyjnym. 

Korzystanie z Revolut jest bezpłatne – zarówno założenie konta, subkont walutowych, korzystanie z karty. Jest to jednak biznes, dlatego nie ma co liczyć na to, że darmowe korzystanie z usługi jest nielimitowane. Firma rozwija się dynamicznie i już oferuje konta biznesowe i inne płatne usługi. Jednak standardowa karta jest bezpłatna, więc uważam, że naprawdę warto ją sobie zamówić. 

Rejestracja i założenie konta w Revolut jest banalnie proste. Możesz zrobić to tu i teraz !!!
Dołącz do milionów aktywnych użytkowników Revolut.

Podaj swój numer poniżej, aby uzyskać bezpłatną kartę po zarejestrowaniu się jako nowy użytkownik.

Zaloguj sie bezpłatnie tutaj