Opóźniony lub odwołany lot

Niestety, opóźnienia czy odwołania lotów zdarzają coraz częściej a podróże lotnicze nie zawsze przebiegają płynnie i bezproblemowo tak jak byśmy tego oczekiwali.

Ja również doświadczyłam tej nieprzyjemnej sytuacji, kiedy w październiku 2018r. moj lot z Krakowa do Pafos został odwołany. Nie wiem, czy wiesz, ale za opóźnienia lub odwołania w locie regularnym lub czarterowym przysługuje odszkodowanie na mocy europejskiego prawa WE 261/2004.

Odszkodowania za opóźnione lub odwołane loty

Wysokość należnego odszkodowania zależna jest od długości lotu i czasu opóźnienia:

Loty krótsze niż 1500 km

Jeżeli odległość między lotniskiem wylotu a przylotu wynosi mniej niż 1500 km, a Twój lot był odwołany lub opóźniony ponad 3 godziny, możesz uzyskać do 250€ odszkodowania.

Loty 1500 km - 3500 km

Jeżeli odległość między lotniskiem wylotu a przylotu wynosi pomiędzy 1500 a 3500 km (lub ponad 3500 km w lotach między krajami UE), a Twój lot był odwołany lub opóźniony ponad 3 godziny, możesz uzyskać do 400€ odszkodowania.

Loty powyżej 3500 km

Jeżeli odległość między lotniskiem wylotu a przylotu wynosi powyżej 3500 km, a Twój lot był odwołany lub opóźniony ponad 4 godziny, możesz uzyskać do 600€ odszkodowania.

Bardzo wiele osób decyduje się na zakup wycieczki przez biuro podróży, warto zaznaczyć, że odszkodowanie wypłaca przewoźnik, a nie biuro podróży.

Ja próbowałam na własną rękę odzyskać odszkodowanie, niestety przewoźnik odrzucił moją reklamację, tłumacząc się nikorzystnymi warunkami pogodowymi, co było nieprawdą. Napisałam kolejne pismo do Urzędu Lotnictwa Cywilnego i tam moja sprawa ugrzęzła na 10 miesiecy. Praktycznie straciłam już nadzieję na odzyskanie rekompensaty, ale jeszcze postanowiłam zrobić ostatni krok w tej kwestii. Nawiązałam wspólpracę z profesjonalistami, którzy zajmują się takimi sprawami na co dzień. Po sprawdzeniu wielu firm odszkodowawczych pod kątem rzetelności, pozytywnych opinii oraz pobieranej prowizji, zdecydowałam się powierzyć sprawę firmie Air CashBack. Polecam Ci firmę, która po prostu wie co robi. Nie pobiera od Ciebie żadnych opłat wstępnych i walczy do samego końca, aby odzyskać dla Ciebie pieniądze.

 

Czy twój lot był opoźniony lub odwołany?

Nie wiesz, jak uzyskać odszkodowanie?

Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia oraz pomocy profesjonalistów w tej kwestii !!!

Wejdź na stronę AirCashBack i sprawdź, czy odszkodowanie Ci w ogóle przysługuje.

 

 

 

Uzyskaj dalsze informacje